Menu
Licznik odwiedzin
Odwiedziny[+/-]
dzisiaj:
wczoraj:
przedwczoraj:
179
237
255

-18

Odwiedziny
...1 326 477

styczeń -luty - marzec 2017

PrintE-mail

There are no translations available."Nasza Barka"


I - II - III  2017

Kwartalnik "Domów Modlitwy św. Jana Pawła II

Witamy wszystkich, którzy wchodząc na naszą stronę, dotarli do "Naszej Barki".


Pozdrawiamy szczególnie tych, którzy dołączyli do "Domów Modlitwy św. JPII"  i stale    "współpracują" ze św. Janem Pawłem II. Rozpoczynając nasze wspólne duchowe dialogi, prośmy Ducha Świętego o potrzebne łaski.


Duchu Święty, oświecaj nasze serca i umysły, abyśmy mogli rozeznać, co jest dobre, a co złe w naszej wędrówce ziemskiej do nieba. Kieruj naszymi myślami i uczuciami, aby wydały one owoc stokrotny, tak potrzebny w utrwalaniu modlitwy w naszych rodzinach.


Duchu Święty dotykaj i uzdrawiaj wszystkich nas złączonych w” DM bł. JPII”. Pragniemy stać się  nowymi ogrodami wiary i miłości, aby wynagradzać Dwom Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi, za lekceważenie Ich Miłości i przykazań Bożych. Porusz nasze sumienia, wolę i chęć do  modlitwy, usuń zło, a zasadź dobro.

Otwórz nasze oczy na Twoje znaki obecnych czasów, oprzyj nas na Sobie jako na Kamieniu Węgielnym Kościoła i ogarnij swym gorącym Ogniem swych łask, abyśmy się stali świadkami nadziei dla zagubionego świata. Przyjdź Duchu Święty przyjdź! Wołamy do Ciebie z mocą!  Przyjdź Duchu Święty przyjdź!

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu Niebieskich Zastępów, szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen“. papież Leon XIII


----------------------------------------------------

Od redakcji!

Drodzy Państwo!

Zapraszamy do wspólnego działania, do wspólnej modlitwy. Mobilizuje nas  JPII.

Członkowie "Kolegium DM" zapewniają o codziennej modlitwie za wspólnotę DM podczas codziennych Mszy św.  i  adoracji.
-----------------

Po co "Domy Modlitwy św. JPII?


Jan Paweł II
w czasie swego pontyfikatu bardzo mocno podkreślał rolę rodziny, dla zachowania Bożego oblicza współczesnego świata.

"Rodzina Bogiem silna - to jest zarazem rodzina jako siła człowieka: rodzina szlachetnych ludzi. Rodzina ludzi wzajemnie obdarzających się miłością i zaufaniem.Rodzina szczęśliwa i uszczęśliwiająca  "Arka Przymierza
".

Wspólna modlitwa w ramach "Domów Modlitwy JPII"


Drodzy Państwo!
Dla utrzymania wiary katolickiej w dzisiejszym świecie, konieczne jest łączenie się wiernych w różne wspólnoty. Jedną z nich są Domy Modlitwy św. JPII.  Wspólne określone i zatwierdzone przez Kościół modlitwy w dniach 2,16 i 22-go każdego miesiąca, prowadzą do łączności i wstawiennictwa św. JPII. Świadomość, że na  na dzień dzisiejszy jesteśmy z JP2 w  1904 DM, dodaje odwagi  do dalszego działania.  Kapłani wszystkiego za nas nie zrobią, dlatego św. JPII  za zezwoleniem Nieba wraca się duchowo do  świeckich kościoła i prosi o modlitwę i własne zaangażowanie. Wpisując się do DM, mówimy: "Tak JPII, jesteśmy z Tobą a Ty bądź z nami w tych trudnych, niespokojnych czasach".

Maryja liczy na grupy modlitewne!

Mimo, że jesteśmy porozrzucani po różnych miejscach, to świadomie stajemy do wspólnej modlitwy,tworząc swoistą,internetową grupę modlitewną.

Maryja Królowa Pokoju z Medziugorie, wskazując na grupy modlitewne wydaje się ukazywać nam naszą największą nadzieję dla przyszłego Kościoła i świata. Liczy  że one przyspieszą nadejście Nowego Zesłania Ducha Świętego Miłości.

Mówi  do świata:"...przez nie , dzieci [ przez grupy modlitewne], mogę zobaczyć, że w świecie działa Duch Święty... Jak piorunochron przyciąga błyskawicę, tak grupa modlitewna ściąga na dół ogień Ducha Świętego".
---------------------------


Jan Pawel II-święty na potrzeby całego świata.

Świat potrzebuje modlitwy do obrony przed szatanem. Maryja:„Jeżeli się modlicie, szatan nie może wam nic zaszkodzić, ponieważ jesteście dziećmi Bożymi i On[Bóg] nad wami czuwa. Módlcie się i niech różaniec będzie zawsze w waszych rękach jako znak dla szatana, że do Mnie należycie.”

JPII chce ratować świat poprzez diecezje?


Zakładajmy Domy Modlitwy św. JPII, aby wypełnić jego


niebieskie wołanie.


Szukam  ludzi,   którzy by zakładali Domy Modlitwy  

mojego imienia,   przynajmniej 100
Domów na diecezję".Podaje liczbę "100" jako warunek wyjściowy!!!


Podobną sytuację z liczbami, spotykamy w Starym Testamencie!!!

Abraham i liczby "50,45,30,20, 10", jako warunek ocalenia

Sodomy i Gomory, podany
przez Pana.Abraham, gdy dowiedział się, że Pan zamierza ukarać mieszkańców Sodomy i Gomory za ich bardzo ciężkie występki, wołał:


«Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają?


...Pan odpowiedział: «
Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich».


Rzekł znowu Abraham:
«Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem.  Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto?»


Pan rzekł:
«Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu».

Podbudowany miłosierdziem Pana, pytał potem jaka będzie decyzja Pana, gdy tych sprawiedliwych będzie tylko 40. 30. 20? Gdy i na te warunki zgodził się Pan, Abraham rzekł:
«O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?»


Odpowiedział Pan:
«Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu».

Wtedy Pan, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie.


------------------------------------------------Apel do wszystkich diecezji Polski i świata:

Drodzy Państwo! Jeśli w Waszej diecezji nie ma Domów Modlitwy (św.) JPII, zróbcie wszystko, aby takie powstały . 

Załóżcie przynajmniej 100 DM , które  będą omadlały diecezję. Na takie

"latarnie" ,  nie  trzymane pod korcem , czeka JPII.


Można mieć nadzieję, że podobnie jak do Abrahama, przez wstawiennictwo JPII nasz Pan powie:

             "Zachowam tą diecezję przez wzgląd na te «sto » DM JPII.---------------------------------------------


Dlaczego Matka Boża płacze ?
                                    
                                  Niżankowice 2005
Hryniewicze 2012 Buneos Aires 2013 Syktywkar -Rosja

To się nazywa „postęp”! Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne

walczy z „kobietami w ciąży”


Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne postanowiło zadbać o uczucia tak zwanych osób transpłciowych, które mogą starać się o posiadanie potomstwa. Efektem tej troski jest „Przewodnik skutecznej komunikacji”. Zawarte w nim treści pouczają aby nie nazywać kobiet w ciąży… „kobietami w ciąży” czy też „przyszłymi mamami”.

Jak zatem polit-poprawnie nazywać kobiety w stanie błogosławionym? Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne zaleca, aby używać zwrotu „człowiek w ciąży” bądź „ludzie w ciąży”. Stosowanie przez lekarza jakiejkolwiek wzmianki o biologicznej płci może zostać zinterpretowane jako „uproszczenie”. Nowe wytyczne są wdrażane ze względu na sprawę 20-letniego Hydena Crossa (kobiety uzurpującej sobie obecnie prawo do miana biologicznego mężczyzny).

Cross przed zabiegiem pozbycia się niektórych anatomicznych atrybutów kobiecości zaszła w ciążę i teraz – według obowiązującego w Wielkiej Brytanii prawa – zostanie pierwszym „mężczyzną”, który urodzi dziecko


Męczeństwo za wiarę w Jezusa Chrystusa

Jezus przestrzegał: Będą was wydawać sądom i (...) będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu (...). Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia (Mt 10, 17-

 

Męczennicy naszych czasów

Wśród współczesnych męczenników jest Shaukat Masih, Pakistańczyk chrześcijanin, pracujący w cegielni. Jej właściciel zagroził mu pobiciem, jeśli będzie kontynuował świętowanie niedzieli przez uczęszczanie na nabożeństwa. Shaukat nie ugiął się i wyznał: - Nikt nie jest większy od Boga. Mój szef jest tylko właścicielem cegielni, a Bóg jest właścicielem mojego życia, dlatego nie boję się. Pewnej niedzieli, na polecenie właściciela, trzech pracowników pobiło kastetami Shaukata, za… świętowanie niedzieli.


Niladra Konara, katolika ze stanu Orisa w Indiach, bestialsko bito przez kilka godzin, by wyrzekł się wiary. Na koniec oprawcy polali mu twarz środkami chemicznymi. - Oślepili mnie, ale ja mam w sobie światło Chrystusa - powiedział. Męczennikami są Nigeryjczycy, którzy zginęli w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2011 r., w zamachach na chrześcijańskie kościoły.

Mordowani księża, torturowani wierni, którzy noszą zaszczytne imię: chrześcijanie - to nie jest historia z odległych wieków, to okrutna rzeczywistość, która ma miejsce w XXI wieku. 230 mln chrześcijan jest dyskryminowanych. Są poddawani przemocy, tracą życie, gdyż odważnie przyznają się do Chrystusa. Dziś wiara chrześcijańska jest religią najbardziej prześladowaną, wobec niej szerzy się ślepa nienawiść, jak wyraził to papież Benedykt XVI.

Nie wszystko stracone!

Możesz mnie nie znać, ale Ja wiem o Tobie wszystko (Psalm 139.1)BANGLADESZ:    Włożył na niego ręce i teraz jest zdrowy! Jezus go uzdrowił!
Przywódca muzułmański był zaszokowany tym, co zobaczył. Chrześcijański ewangelista „Andrzej” siedział w jego jadalni i jadł posiłek z jego rodziną. Zdumienie było tym większe, że wyznaczył on ostatnio dużą nagrodę za zabicie tego właśnie chrześcijanina. Teraz jednak „Andrzej” jest w jego domu i mówi jego bliskim o Jezusie. – Co się tu dzieje? – wrzasnął. – Co ten niewierny wróg Allacha robi w moim domu?
Zaprosiłam go tutaj – rozpoczęła synowa – ponieważ wraz ze swoim Jezusem uzdrowił on twojego syna – mojego męża. Twój syn chorował od osiemnastu lat – mówiła dalej w pośpiechu – ale dzisiaj „Andrzej” przyszedł i modlił się za niego. Włożył na niego ręce i teraz jest zdrowy! Jezus go uzdrowił!
Przywódca muzułmański widział radość na twarzy swojego syna, opowiadającego o tym, jak choroba opuszczała jego ciało.
Po raz pierwszy od wielu miesięcy wstał z łóżka. Po raz pierwszy od osiemnastu lat nie odczuwał bólu. Nasze zadanie polega po prostu na głoszeniu Ewangelii innym ludziom. Jezus zaś pociągnie ku sobie ich serca.
Gniew ojca ustąpił miejsca uczuciu ulgi i szczęścia. Nie uwierzył w Chrystusa tego dnia, ale stał się sojusznikiem chrześcijan w tym rejonie i pomógł wielu z nich uniknąć więzienia i prześladowań. Człowiek, który kiedyś wyznaczył nagrodę za głowę „Andrzeja”, teraz witał go z otwartymi ramionami.
Chrześcijaństwo stanowi osobiste doświadczenie w rodzaju „sprawdź to sam”. Gdy ojciec muzułmanin wszedł do swojego domu, „Andrzej” nie wygłaszał trzypunktowego kazania na temat trójjedynego Boga. Nie gromił jego żony i dzieci za to, że wierzą w Allacha. Spożywał z nimi posiłek, a wcześniej modlił się razem z nimi. Na potwierdzenie, że Bóg jest żywy, mieli puste łóżko chorego. My również musimy pamiętać, że prawdy Boże są oczywiste same w sobie. Jako posłańcy mamy tylko mówić i czynić to, co słuszne. Nie musimy niczego udowadniać.
Nasze zadanie polega po prostu na głoszeniu Ewangelii innym ludziom. Jezus zaś pociągnie ku sobie ich serca. Niech dowody świadczące o realności Chrystusa mówią same za siebie.

Jedno z 365 świadectw prześladowanych chrześcijan zamieszczonych w książce „Bezgraniczne oddanie Chrystusowi”, wydanej przez Wydawnictwo I AM.Trzy obszary działania św. Jana Pawła II  
                                                                       1)  Siewca Bożego Słowa
                                                2) Człowiek zwyczajny i nadzwyczajny
                                                         3) Uzdrowiciel

JPII -Siewca Bożego Słowa:

Pragnę również w sposób szczególny pozdrowić Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych. W dzisiejszym świecie jesteście świadkami tego szczęścia, które wypływa z dzielenia się miłością, nawet za cenę wielu wyrzeczeń.

Nie bójcie się dawać tego świadectwa! Świat może was nie rozumieć, świat może pytać, dlaczego nie poszliście łatwiejszą drogą, ale świat potrzebuje waszego świadectwa – świat potrzebuje waszej miłości, waszego pokoju i waszego szczęścia. Niech Maryja,

Opiekunka rodzin, was wspomaga. Zwracajcie się do Niej jak najczęściej.


Odmawiajcie różaniec.

                    Niech ta modlitwa stanie się fundamentem waszej jedności.


Gdy będzie wam trud¬no, gdy będziecie w życiu przeżywać jakieś niepowodzenie, czy zawód, niech myśl wasza bieg¬nie ku Chrystusowi, który was miłuje, który jest wiernym towarzyszem i który pomaga przetrwać każdą trudność.
--------------------------------------------

Tajemnice Jana Pawła II

Jan Paweł II swój dzień najczęściej rozpoczynał od leżenia krzyżem w prywatnej kaplicy. Sam na sam z Bogiem

Dzień rozpoczynał zawsze od adoracji…. Był po prostu umówiony z nim każdego dnia. Ponieważ postawił modlitwę w samym centrum, potrafił radzić sobie z najbardziej wypełnionym programem dnia, a każdy z nich był na większą chwałę Pana. Widzieliśmy to w Krakowie na Wawelu podczas ostatniej wizyty w Polsce. Papież, jak każdy kapłan każdego dnia potrzebował rozmawiać z tym, którego reprezentuje.

Nie przejmował się tym, że media nie znoszą ciszy.Poprosił nas o brewiarz i modlił się słowami psalmów, których także używał Jezus. Rozważał słowa Pisma świętego, przeznaczone na dany dzień. Tak było podczas wielu podróży apostolskich. Zanim rozmawiał z ludźmi, najpierw napełnił się Bogiem.
Socci A. "Tajemnice Jana Pawła II"
-------------------------Dom rodzinny fundamentem wiary

Ojcem Jana Pawła II był  Karol Wojtyła, kapitan armii austriacko-węgierskiej. W 1905r. poślubił Emilię Kaczorowską. Zamieszkali w Wadowicach. Z okna ich mieszkania widać było zegar słoneczny na ścianie kościoła z napisem:


„Czas ucieka - wieczność czeka”

Mały Karol wzrastał w atmosferze głębokiej wiary swoich rodziców. Szczególny wpływ wywarł  na niego przykład modlitwy i samodyscypliny ojca. Widział, jak żarliwie się modlił i jak umiał od siebie wymagać. Po latach, już jako Jan Paweł II, pisał:

Moje lata chłopięce i młodzieńcze łączą się przede wszystkim z postacią ojca…Patrzyłem z bliska na jego życie, widziałem jak umiał od siebie wymagać, widziałem, jak klękał do modlitwy.

To było najważniejsze w tych latach, które tak wiele znaczą dla dojrzewania młodego człowieka… Patrząc na niego, nauczyłem się, że trzeba samemu stawiać sobie wymagania i przykładać się do spełnienia własnych obowiązków…

Nieraz zdarzało mi się budzić w nocy i wtedy zastawałem mojego ojca na kolanach, tak jak widywałem go zawsze w kościele parafialnym.”

Ojciec JPII biegle władał niemieckim i dlatego w domu systematycznie uczył Lolka tego języka. Czytali razem Biblię i wspólnie odmawiali różaniec.
Pamiętam-pisze J P II- że ojciec dał mi kiedyś książeczkę do nabożeństwa, w której była modlitwa do Ducha Świętego. Powiedział mi, abym tę modlitwę codziennie odmawiał.”
------------------------------

Ze świadectw beatyfikacyjnych   Jana Pawła II

Powiedział : „ Wszystko będzie dobrze”

W maju 2001r. przyjechaliśmy do Rzymu odwiedzić przyjaciół, oczywiście pragnęliśmy  się spotkać z [Janem Pawłem II]…kiedy okazało się, że możemy podejść i ucałować pierścień i zamienić kilka słów, nie omieszkaliśmy zwierzyć się z naszego pragnienia posiadania potomstwa. Ojcze, powiedziałeś wówczas: ”wszystko będzie dobrze”, a w nas wstąpił nowy duch. I STAŁO SIĘ! 


Na dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia (2003r.) dowiedzieliśmy się, że będziemy rodzicami. To wielkie szczęście i pragniemy się nim z Tobą , Ojcze Święty  podzielić. Wierzymy, że wsparłeś nas w modlitwie, za co z całego serca dziękujemy. Jolanta i Piotr, z Warszawy.

/ A. Kasica i M. Zboralska : „Cuda”/

Ze świadectw beatyfikacyjnych   Jana Pawła II
                                     
                                                   Nagle zabolała ją głowa!
\

Była godzina 7.00 rano. Siedmioletnia Natalka przygotowywała się do szkoły- umyła ząbki, ubrała się.  Nagle zaczęła wołać do swojej mamusi, że bardzo ją boli Głowa. Do szpitala trafiła nieprzytomna i lekarze diagnozowali tętniak… Natychmiast cała rodzina Natalii rozpoczęła modlitwy. Babcia pojechała do Częstochowy, by prosić Panią Jasnogórską o opiekę nad Natalką. Wiadomość o chorobie Natalki dotarła także do Rzymu,  do postulacji.
Tylko Jan Paweł II może to dziecko uratować. Msza za Mszą i modlitwy, intencja zostawiona na grobie Jana Pawła II.
Niedługo potem do Natalki dotarł obrazek z ex indumentis Jana Pawła II.

Minęły tylko trzy tygodnie. Natalka opuściła już oddział intensywnej terapii i w szpitalu jest przy niej cały czas jej mama. Stan jej zdrowia jest zadziwiający dla wszystkich, a szczególnie dla doktorów. A Natalka czeka na powtórny tomograf ze zwiększonym kontrastem, aby ustalić, co tak naprawdę się stało.  Doktor mówi, że tak naprawdę dostała drugie życie, ponieważ w tym stanie, w jakim trafiła ona do szpitala, szanse są znikome, aby człowiek przeżył. Natalka już mówi i wszystko pamięta. Jeszcze leży i potrzebuje rehabilitacji i czasu, ale powinno być dobrze.
Dziękujemy za modlitwy i prosimy  o dalsze, gdyby nie one, to pewno ta Niedziela Wielkanocna nie byłaby taka radosna.


                                            
                                          Doktorzy w szpitalu są zdania, że stał się cud.


Mijają kolejne tygodnie i wynik tomografu wykazuje, że Natalka jednak musi być poddana operacji…To wszystko nas przerosło…Ale operacja się udała, Natalka czuje się  jak najbardziej w porządku, wróciła do domu na stałe, teraz tylko przed nią kontrola lekarska. Od września wróci do szkoły bez żadnego uszczerbku na zdrowiu.
Doktorzy w szpitalu są zdania, że stał się cud.                                    Ciocia Natalii, Wadowice / A. Kasica i M. Zboralska : „Cuda”/

JPII - Uzdrowiciel

                              Prosiłam  w modlitwie naszego Papieża o Jego wstawiennictwo

Matka Boska i jej Syn wysłuchali próśb JPII  Moja synowa Eugenia leżała w szpitalu po ciężkiej operacji nerek. Była w tak beznadziejnym stanie, że nie poznawała już nawet swoich najbliższych. Prosiłam więc w modlitwie naszego Papieża o Jego wstawiennictwo, by dobry Bóg i Matka Najświętsza uleczyli ją, ugasili gorączkę.Kiedy Eugenia się obudziła, na jej łóżku był położony  obrazek z nazwiskiem księdza, który udzielił jej sakramentu chorych. Stan mojej synowej poprawił sie, wstała...
Niewytłumaczalne jednak wydaje mi sięto, że przecież nikt nie wzywał tego kapłana.Syn mój nie należy do wierzących i sam był zdziwiony.
Natomiast nie mam żadnych wątpliwości, że to Matka Boska i Jej Syn wysłuchali próśb JPII i zadbali o to,by leczyli nie tylko ciało Eugenii, ale także jej ducha.
--------------------

Wysłuchana modlitwa

Kuba- poniedziałek, 31 maj 2010

Gdy założono mu na głowę czarny kaptur, Tom White nie wiedział, czy jeszcze kiedykolwiek zobaczy światło. – Dokąd mnie zabieracie? – zapytał kubańskich strażników. Nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Przez siedem lat Tom potajemnie dostarczał na Kubę literaturę chrześcijańską. Wraz z innymi zrzucał broszury ewangelizacyjne z samolotów do oceanu wzdłuż wybrzeży tego komunistycznego kraju. Nie wiedział jednak, czy materiały te docierają w ogóle do kubańskich chrześcijan.

Proszę, Boże – modlił się – daj nam jakieś potwierdzenie, że nasza praca jest przydatna.

Sześć tygodni później prowadzono go na przesłuchanie do oficera wywiadu kubańskiego kapitana Santosa. Samolot, którym leciał wraz z pilotem Melem Baileyem, rozbił się na Kubie, ich zaś zatrzymano i oskarżono o naruszenie porządku wewnętrznego kraju.– Nasi ludzie znaleźli tego tysiące na plażach i polach! – krzyczał kapitan Santos, trzymając jeden z pakunków wrzucanych do morza lata temu.
Tom starał się zachować poważny wyraz twarzy. – Dziękuję Ci, Panie – modlił się – że odpowiedziałeś na moją modlitwę. Dziękuję, że nasza praca nie poszła na marne. Odpowiedź na modlitwę Toma była kosztowna. Spędził dwadzieścia jeden miesięcy w kubańskich więzieniach. Lecz tam właśnie spotkał wielu chrześcijan i dowiedział się, że nawet pod rządami Fidela Castro Kościół Chrystusa rozkwita. Bóg odpowiedział na jego modlitwę.


----------------------------------

Z cyklu: siła w różańcu

Jeśli jest gdzieś zło, to znaczy, że tam swoje "dwa palce"


na pewno przyłożył szatan lub jego duchy złe.

Droga do modlitwy w dzisiejszych czasach nie jest łatwa. Tyle mamy innych propozycji płynących ze świata, że trudno znaleźć nawet 5 min. na odmówienie chociażby 1 dz. różańca. Dlatego tak jest?  Główna przyczyna  tkwi w działaniu szatana. On przy nas tkwi dzień i noc i czeka na  nasze słabości, lenistwo, podsuwa nam różne złe propozycje. Jego działanie zależy od tego czy się modlimy i ile się modlimy.

Jego działanie przenosi się na inne obszary naszego życia.  Nawet może być źródłem wielu chorób, gdy pod jego wpływem palimy papierosy, bierzemy narkotyki, pijemy napoje energetyzujące, oglądamy stresujące filmy, gramy w pełne nienawiści gry komputerowe itp.
Jeśli jest gdzieś zło, to znaczy, że tam swoje "dwa palce" przyłożył  na pewno szatan lub jego dychy złe. Jeśli nie chce ci się modlić, przypomnij sobie , kto jest tego przyczyną?

                Na przekór szatanowi weź różaniec do ręki i się módl .


On odejdzie od ciebie
i twoich spraw, bo on wie ,że Ty należysz do  Maryi, a Ona ma taką siłę daną od Boga, że
zdepcze głowę węża.


Do różańca zachęcają:

1. Papierz Pius XI : Jeśli świat w swej pysze  różaniec ośmiesza, to  nieprzejrzany wręcz zastęp świętych ze wszystkich wieków i każdego stanu nie tylko serdecznie go pokochał i pobożnie odmawiał, ale używał go też zawsze jako potężnego oręża w walce z szatanem, dla zachowania czystości życia, do skuteczniejszego uzyskania cnót i  szerzenia pokoju wśród ludzi.

2. Jan Paweł II: Za pośrednictwem Różańca wierzący czerpie obfitość łask, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela.

3. Św. oj Pio: "Różaniec jest potężną bronią, by zwyciężyć szatana, by pokonać pokusy, by zdobyć serce Boga, by otrzymać łaski od Matki Bożej".

Matka Boża obiecała:


1) Ci, którzy w jakiejkolwiek  potrzebie zwrócą się do Mnie  w modlitwie różańcowej, zawsze zostaną wysłuchani.

2) Wszystkich, którzy odmawiają różaniec, i rozpowszechniają go  w śród innych, będę ich wspomagała w każdej potrzebie.

3) Otrzymałam od mojego Syna Boskiego obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca, będą mieli szczególne orędownictwo w czasie życia na  tym świecie i w godzinie  śmierci.

4)Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec, są moimi dziećmi i mojego Syna Jezusa Chrystusa. (Słowa Matki Bożej, Fatima 1917 r.)
-------------------------------------

                                      Różaniec przemienił rodzinę!

Nieustannie prosiłem  Pana Jezusa i Maryję o pomoc, ale zbyt mocno ufałem sobie i byłem przekonany, ze jestem w stanie poradzić sobie sam. To było moje naiwne  myślenie.Pewnego dnia uświadomiłem sobie, że tak naprawdę, to ja nie kocham ani swojej żony, ani dzieci.Wprowadzałem nerwową atmosferę, wszczynałem kłótnie, nie miałem kontaktu z dziećmi.

Pan Bóg nie zapomniał o mnie i za wstawiennictwem Niepokalanej otrzymałem wielką łaskęę. Otóż kilka lat temu, usłyszałem świadectwo o mocy modlitwy różańcowej. Zaproponowałem żonie i dzieciom,abyśmy codziennie wieczorem odmawiali różaniec. Tak jest do dziś. Na owoce tej modlitwy nie trzeba było długo czekać.  W życiu rodzinnym wszystko zaczęło si porządkować. Janusz-ojciec rodziny. Miłujcie się! 3/2007
---------------------------------


                         Nauka płynąca z Medziugorja

Orędzie Matki Bożej przekazane przez Mirjanę
Medziugorie
02.04 .2013 r./ Streszczenie/

1. Modlitwa i msza św. szczególnie łączy nas z Jezusem

2.  Bądźmy wobec wszystkich pokorni i okazujmy miłość bliźniemu.


3. Bądźmy apostołami Maryi i nie żyjmy na próżno.

4. Nie zapominajmy, że staniemy prze Ojcem, by zdać sprawę ze swego życia.


5. Módlmy się za swoich pasterzy,  których Jezus nam  powołał, pobłogosławił ich ręce i podarował ich nam.

Maryja:
Dlaczego przestaliście odmawiać modlitwę do Ducha Świętego? Prosiłam was abyście zawsze, we wszystkich okolicznościach, modlili się do Ducha Świętego, by mógł działać w was wszystkich.

Módlcie się, módlcie! Ileż osób przyjęło inną wiarę czy wstąpiło do sekt i porzuciło Jezusa Chrystusa! Tworzą  sobie własnych bogów. Adorują bałwany. Bardzo Mnie to boli!. Gdyby mogli się nawrócić.

Niewierzący są liczni! To się nie zmieni,jeśli Mi nie pomożecie modlitwą.

Drogie dzieci, dzisiaj wzywam was szczególnie teraz, żebyście występowały przeciw szatanowi przy pomocy modlitwy. Drogie dzieci,załóżcie zbroję do walki i z różańcem w ręku, pokonacie go!

---------------------------


                                Po 40-tu latach odzyskał słuch!!
Świadectwo

Najpierw zgubił baterie do aparatów słuchowych
Przybyliśmy do Sanktuarium [w Medziugorie] w niedzielę, 25 września. Następnego ranka zdałem sobiesprawę, że zgubiłem baterie do dwóch moich aparatów słuchowych. Znalazłem się w moim własnym świecie, ponieważ widziałem, jak inni poruszali wargami, a ja nie mogłem ich słyszeć.

Zadzwoniłem do swojej żony do domu, ale nie mogłem z nią rozmawiać.  Nie było żadnej możliwości zdobycia zapasowych baterii i zrezygnowany pogodziłem się z tym, że będę kontynuować pielgrzymkę w całkowitej głuchocie. We wtorek wspiąłem się o lasce na Wzgórze Objawień. Wtedy, wieczorem, zdarzyło się to, czego nigdy nie oczekiwałem – opowiada Domenico Mascheri dla gazety Il Resto del Carlino.

Podczas Mszy Św. zaczął słyszeć głos kapłana
O 18-tej wieczorem, razem z pięcioma ludźmi z mojej grupy poszedłem na Mszę Św. pod gołym niebem na dużym skwerze przed Sanktuarium. Usiadłem na ławce, ale nie słysząc co kapłan mówi, modliłem się indywidualnie, więc nie mogłem odpowiadać celebransowi. Wtedy nagle, gdzieś w połowie podczas odmawiania Zdrowaś Mario, zacząłem słyszeć głos kapłana, który stopniowo stawał się silniejszy.

Nie wiedziałem, co robić. Intensywność głosu celebransa zwiększała się, i w pewnej chwili stała się tak silna dla mnie, przyzwyczajonego do niesłyszenia, że pomyślałem, że śnię. Gdy zdałem sobie sprawę, że słyszę przez swoje uszy bez jakiejkolwiek sztucznej pomocy, rozpłakałem się, ale nie miałem odwagi powiedzieć coś moim towarzyszom podróży.

Podczas kolacji głośno powiedziałem wszystkim, że znalazłem baterie. Zapytali mnie, gdzie je znalazłem i powiedziałem im: „spadły z nieba.”  Wszyscy zrozumieli, powstali i  obejmowali mnie, a następnie bawiliśmy się. Wróciliśmy do domu w czwartek i moja żona wciąż nie dowierza temu co się stało, ponieważ krzyczenie w trakcie rozmowy ustało teraz po 40 latach  – mówi Domenico Mascheri.

Dla mnie jest to cud, ale ustalenie tego będzie należało do lekarzy i duchowieństwa. Wiem tylko tyle, że po wielu latach cierpień, nie potrzebuję już żadnych aparatów. W poniedziałek pójdę do mojego lekarza i mojego specjalisty, oczywiście bez wetkniętych w uszy urządzeń, i przeprowadzę wszystkie testy jakie przechodziłem w ciągu tych 40 lat. To było długie życie w wierze, a kulminacja nastąpiła w ten wieczór w Medjugorje.

Zawsze miał niezłomną wiarę
Nawet już jako dziecko modliłem się do Jezusa, Maryi i świętych. Miałem pełne przygód życie i zawsze utrzymywałem niezłomną wiarę. Zawsze oglądałem objawienia Matki Boskiej Medjugorje w telewizji i czułem pragnienie żeby tam pojechać. Od pierwszego razu, gdy usłyszałem o cudach, powiedziałem, że muszę tam pojechać. – mówi Domenico Mascheri.
Jestem odmłodzony i nawet mniej odczuwam ciężar moich 87 lat. A wszystko to dzięki Madonnie.
Domenico Mascheri dla gazety Il Resto del Carlino.Źródło: http://www.medjugorjetoday.tv/2417


Co będzie działo się w Kościele?Wiemy dobrze, że Jan Paweł II był mocno przekonany iż jego pontyfikat jest związany z objawieniami fatimskimi a z zwłaszcza zamach na jego życie 13 maja 1981 r. (13 maja 1917 data pierwszych objawień w Fatimie). Gdy w Fuldzie w 1980 r. pielgrzymi poprosili go o komentarz na temat treści i znaczenia tych objawień, powiedział między innymi :

(…) Wielu pragnie ją znać tylko z ciekawości , dla sensacji,  zapominając, że znajomość oznacza także odpowiedzialność. Chcą tylko zaspokoić ciekawość, lecz jest to niebezpieczne, jeśli równocześnie nie usiłuje się przeciwstawić złu”. I pokazując różaniec powiedział: ” To jest środek zaradczy przeciw temu złu.

Módlcie się; módlcie się i nie pytajcie o więcej.Wszystko inne powierzcie Matce Bożej”.

Na pytanie: co będzie działo się w Kościele? – Jan Paweł II odpowiedział:
Będziemy się musieli wkrótce przygotować na wielkie doświadczenia, które mogą nawet domagać się narażenia naszego życia oraz poświęcenia się bez reszty Chrystusowi i dla Chrystusa. Może to być złagodzone dzięki naszej modlitwie, ale nie może być już odwrócone, ponieważ tylko w ten sposób może nastąpić prawdziwe odnowienie Kościoła.

Jakże często Kościół odnawiał się przez krew. Nie inaczej dokona się to także i tym razem. Obyśmy byli silni, przygotowani i pełni ufności pokładanej w Chrystusie i w Jego świętej Matce. Odmawiajmy wiele razy i często Różaniec”.
----------------------------

                             Różaniec - Bożych tajemnic głębiny


Schodzisz na ziemię, pouczasz i radzisz

bo Cię sprowadza troska o nas Twoja,
gdy w świecie zamęt, ciągłe wojny,
zawiść napięcia,nerwu i noce niepokoju.
Przyniosłaś Matko, jak gwiazdę w ciemności różaniec -
Bożych tajemnic głębiny.
On świat ocali, przybliży zbawienie,
w nim nam podałaś ratunek jedyny.

---------------------


Wielki łaski z odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego


Pan Jezus do św.  Faustyny /wyjątki/


                                                    Koronka bardzo zbliża nas do Jezusa
1.  “Odmawiaj nieustannie tę Koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać tę Koronkę grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku. Choćby grzesznik był najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko odmówi tę Koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego Miłosierdzia Mojego i napełnię jego duszę pokojem, a godzina jego śmierci będzie szczęśliwa.
2.Napisz, że gdy tę Koronkę przy konających będą odmawiać, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą, nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel Miłosierny. Pragnę, aby cały Świat poznał Miłosierdzi Moje, niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu Miłosierdziu. Modlitwa ta jest na uśmierzenie gniewu Mojego”.

Trzecia godzina-najważniejsza w ciągu doby!
3. Ile razy słyszysz, jak zegar bije godzinę trzecią, zanurzaj się cała w Miłosierdziu Moim, uwielbiając je i wysławiając je, wzywając jego wszechmocy dla całego świata, a szczególnie dla biednych grzeszników, bo w tej chwili zostało ono na oścież otwarte dla wszelkiej duszy. W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych, w tej godzinie stała się łaska dla całego świata;  Miłosierdzie zwyciężyło Sprawiedliwość...

Staraj się w tej godzinie odprawiać Drogę Krzyżową..., a jeżeli nie możesz..., to przynajmniej wstąp na chwilę do kaplicy i uczcij Moje Serce, które jest pełne Miłosierdzia w Najświętszym Sakramencie, a jeżeli nie możesz wstąpić do kaplicy, pogrąż się w modlitwie tam, gdzie jesteś, chociaż przez króciutką chwilę” (Dz. 1572).

W Niedzielę  Bożego Miłosierdzia dusza dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar!

4. “Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności Miłosierdzia Mojego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzi Mojego, która dusza w tym dniu przystąpi godnie do Spowiedzi i Komunii Świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar.“ "

Ta wyjątkowa łaska jest zasadniczo większa niż łaski sześciu Sakramentów z wyjątkiem Sakramentu Chrztu św., w którym identycznie otrzymujemy odpuszczenie win i kar” (ks. prof. J. Różycki). Czyli gdyby nawet największy grzesznik zaraz po spełnieniu warunków tej obietnicy nagle umarł, to pójdzie prosto do Nieba. Wielu teologów nazywa tę łaskę ósmym sakramentem.

Modlitwa św. Faustyny o łaskę pełnienia miłosierdzia względem

bliźnich

Pragnę się cała przemienić w miłosierdzi Twoje i być żywym odbiciem Ciebie, o Panie niech ten największy przymiot Boga, to jest niezgłębione miłosierdzie Jego, przejdzie przez serce i duszę moją do bliźnich.

Dopomóż mi, Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszy bliźnich i przychodziła im z pomocą.

Dopomóż mi, Panie, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.
Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.

Dopomóż mi, Panie, aby ręce moje były miłosierne i pełne dobrych uczynków, bym tylko umiała czynić dobrze bliźniemu, a na siebie przyjmować cięższe, mozolniejsze prace.

Dopomóż mi, Panie, aby nogi moje były miłosierne , bym zawsze spieszyła z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Prawdziwe moje odpoczniecie jest w usłużności bliźnim.

Dopomóż mi, Panie, aby serce moje było miłosierne, bym czuła ze wszystkimi cierpieniami bliźnich. Nikomu nie odmówię serca swego. Obcować będę szczerze nawet z tymi, o których wiem, że nadużywać będą dobroci mojej, a sama zamknę się w najmiłosierniejszym Sercu Jezusa.

O własnych cierpieniach będę milczeć. Niech odpocznie miłosierdzie twoje we mnie, o Panie mój.
Jezu mój, przemień mnie w siebie, bo Ty wszystko możesz.


----------------------------------

świadectwa /
www.faustyna .pl/

Wymodlił pracę

Jeśli spytano by mnie,czy wierzę,to odpowiem,że nie,gdyż jestem pewien,że Bóg po prostu jest.Zawsze o cokolwiek Pana bym poprosił,to zawsze mnie wysłucha.Złożyłem intencję w nieustającej koronce do Miłosierdzia Bożego w intencji córki i jej męża,gdyż dzieliła ich praca.
On pracował w Anglii,a córka z dzieckiem w Polsce.Po upływie trzech dni od przyjęcia intencji otrzymałem wiadomość,że zięć dostał pracę w kraju.Zresztą w każdej trudnej sprawie proszę Pana o pomoc i nigdy mi jeszcze nie odmówił. Waldemar

Znam wszystkie Twoje drogi (Psalm 139.3)


Małżeństwo się rozlatywało

Dziękuję ci, o Jezu, za Twoją opiekę nad naszym małżeństwem.Kiedy nam było tak bardzo trudno żyć ze sobą(sprawa była w sądzie), napisałam list do Sióstr w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z prośbą o modlitwę w naszej intencji.Bardzo szybko otrzymałam odpowiedz i zapewnienie o modlitwie do Bożego Miłosierdzia,ja też otrzymałam najcenniejszą wskazówkę.

Odmawiałam różaniec w intencji o uratowanie naszego małżeństwa i wtedy już po kilku dniach mój mąż, chciał brać udział w rekolekcjach małżeńskich,(o których wcześniej nie chciał nawet słuchać. Zaraz też udało się nam pojechać razem na trzy dni zamkniętych rekolekcji małżeńskich i tam dopiero nauczyliśmy się ze sobą rozmawiać .  Luc

O NIEPOJĘTEJ WARTOŚCI OFIARY MSZY ŚWIĘTEJ

Ze wszystkich uwielbień, które Kościół  Bogu może złożyć, nie ma żadnego, który by Mu milszym było, a dla nas korzystniejszym od Przenajświętszej ofiary Mszy Świętej.  Wszystkie inne dobre uczynki jak: modlitwy, posty, pokutne ćwiczenia itd., choćby były najdoskonalej wykonane , pozostaną zawsze czynnościami człowieka, istoty słabej i grzesznej!

Ofiara Mszy Świętej przeciwnie nie jest dziełem ludzkim; lecz jest to ofiara bezkrwawa Nowego Zakonu. Ustawiczna pamiątka owej ofiary, której Jezus Chrystus krwawym sposobem na krzyżu dokonał. Msza Święta jest ofiarą Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, który się na ołtarzu pod postaciami chleba i wina Ojcu niebieskiemu ofiaruje i tym sposobem ofiarę raz na krzyżu spełnioną, teraz na ołtarzu ponawia.

Ofiara Mszy Świętej jest większa niż pamiątka Ofiary Krzyża , ona jest jej ponowieniem, jakby dalszym ciągiem tejże.

Ile razy kapłan wymawia we Mszy Świętej nad chlebem i winem słowa Chrystusowe (nawet będąc pod wpływem grzechu śmiertelnego - kapłani też się spowiadają) zaraz ten chleb zamienia się w Ciało Chrystusa, a wino w Krew Jego.

Dlatego kapłan po wymówieniu tych słów wszechmocnych upada na kolana i uwielbia tam Chrystusa, i podnosi święte postacie, aby i wierni cześć Mu oddali. Msza Święta jest więc tą samą ofiarą , co ofiarą krzyża, gdyż ten sam Chrystus ofiaruje się , który się na krzyżu ofiarował.

Nie ma więc nic świętszego, nic wznioślejszego nad ofiarę Mszy Świętej; przez Nią bowiem możemy wszystkie długi spłacić Bogu i wszelkich łask dostąpić od Niego.


CHARYZMAT CATALINY RIVAS    I STANOWISKO KOŚCIOŁA WOBEC JEJ PISM

O mieście Cochabamba [czyt.: Kociabamba] w Boliwii św. Jan Bosko powiedział: "W górach Ameryki Południowej, pomiędzy 15 a 20 równoleżnikiem, zostaną odkryte wielkie bogactwa, w postaci minerałów i surowców, jednak prawdziwe znaczenie będą miały nie te, ukryte w ziemi, lecz inne, cenniejsze od złota, których bogactwo rozciągnie się nie tylko na kontynent południowo-amerykański, lecz również na cały świat, tak że oczy wszystkich będą zwrócone na to miejsce". Catalina Rivas jest mieszkanką tego właśnie boliwijskiego miasta. Ukończyła jedynie szkołę podstawową, dlatego kiedy zaczęła spisywać teksty o Męce Pana Jezusa, o Eucharystii, o Niebie wzbudziła wielkie zdumienie. Catalina przyznała, że słyszy głos Pana Jezusa i spisuje jedynie to, co od Niego słyszy.

Pojawiają się na jej ciele stygmaty

W 1994 r. modląc się pod krzyżem, odczuła pragnienie całkowitego oddania się Jezusowi. Ujrzała wtedy wielkie światło, które przeszyło jej dłonie i stopy, pozostawiając krwawiące rany. Usłyszała głos: "Raduj się z powodu daru, jakim cię obdarzyłem." Odtąd pojawiają się na jej ciele stygmaty (na czole, dłoniach i stopach, w boku), a Catalina przeżywa cierpienia agonii, łącząc się cierpieniem Jezusa na Krzyżu. Świadkiem tego zjawiska był w pierwszy piątek stycznia 1996 r. lekarz, doktor Ricardo Castanion, którego świadectwo przyczyniło się do uznania za prawdziwe doświadczenia Cataliny.

Kościół potwierdził

9 marca 1995 r. Catalina kupiła gipsową figurkę Pana Jezusa, z której oczu zaczęły wypływać krwawe łzy. Zjawisko zainteresowało uczonych, którzy na prośbę dziennikarzy pobrali próbki i przebadali je w USA i w Australii, stwierdzając w nich obecność ludzkiej krwi. Badania przeprowadzone przez władze kościelne potwierdziły autentyczność tego wydarzenia, a niezwykła figurka stoi dziś w kościele w Cochabamba.

Catalina Rivas zapisuje słowa skierowane do całego świata. Pan Jezus powiedział do niej: "Wieczna miłość szuka dusz, które mogą powiedzieć nowe rzeczy o starych, dobrze znanych prawdach... Kto korzysta i zachwyca się nimi, pomaga również i innym czerpać z nich pożytek. Kto ich nie rozumie, jest nadal niewolnikiem złego ducha." Słowa przez nią zapisywane nie zawierają nowych prawd, ale przypominają ewangeliczne wezwanie do nawrócenia, wzywają do przyjęcia Boga i Jego miłości oraz zachęcają do życia zgodnego z dekalogiem, Ewangelią i nauką Kościoła katolickiego.

Owoce-Apostolat Nowej Ewangelizacji

Władze Kościoła głęboko poruszone Bożymi znakami, przekonawszy się po ich zbadaniu, że są one prawdziwe i istotne w ewangelizacji dzisiejszego świata, powołały w Boliwii organizację pod nazwą Apostolat Nowej Ewangelizacji, która zajmuje się rozpowszechnianiem Bożego orędzia podyktowanego Catalinie. W najnowszym wydaniu jej książek, do których należy również "Tajemnica Mszy Świętej", arcybiskup Apaza napisał:

"Przeczytaliśmy książki Cataliny i jesteśmy przekonani, że jedynym ich celem jest prowadzenie nas wszystkich drogą zapoczątkowaną w Ewangelii. Książki te również podkreślają wyjątkowe miejsce Dziewicy Maryi - naszego wzoru w naśladowaniu i podążeniu za Jezusem Chrystusem - Matki, której powinniśmy się powierzyć z całkowitym zaufaniem i miłością.

Książki te pokazują, jak powinien postępować prawdziwie wierzący chrześcijanin. Z tych wszystkich względów wyrażam zgodę na ich wydrukowanie i dystrybucję oraz polecam jako materiał do medytacji i duchowego kierownictwa, odpowiadając na wezwanie Pana, który pragnie zbawić wiele dusz, ukazując im, że jest Bogiem żywym, pełnym miłosierdzia i miłości." Na podst.: "Miłujcie się" nr 3/2004, cdn.

-------------------


O NIEPOJĘTEJ WARTOŚCI OFIARY MSZY ŚWIĘTEJ cz. II 


Co się dzieje podczas Konsekracji

Konsekracja  - Przemienienie podczas Mszy Świętej opłatka z chleba w prawdziwe Ciało Jezusa Chrystusa

Catalina;

Celebrans wypowiedział słowa Konsekracji. Był on człowiekiem normalnego wzrostu, ale nagle zaczął rosnąć, napełniając się światłem, nadzwyczajnym światłem koloru pomiędzy bielą i złotem, które go ogarnęło i stało się bardzo silne wokół głowy. Z tego powodu nie mogłam dostrzec rysów. Kiedy podniósł Hostię zobaczyłam Jego ręce. Na wierzchu dłoni miał jakieś znaki, z których emanowało dużo światła. To był Jezus! To On otaczał Sobą celebransa, otaczał z miłością jego ręce. W tym momencie Hostia zaczęła rosnąć i stała się wielka. Ukazała się cudowna twarz Jezusa patrzącego na swój lud. Instynktownie chciałam pochylić głowę i Matka Boża powiedziała:"Nie patrz w dół. Patrz w górę i kontempluj Go. Wymień z Nim spojrzenia i powtórz modlitwę z Fatimy: Boże, wierzę w Ciebie, wielbię Ciebie, ufam Tobie i kocham Ciebie.


Proszę, przebacz tym, którzy nie wierzą, nie uwielbiają, nie ufają i nie kochają Ciebie. ...Przebaczenie i Miłosierdzie... A teraz powiedz Mu, jak bardzo Go kochasz i złóż hołd Królowi Królów."

Wypowiedziałam te słowa i wydawało się, jakbym była jedyną, na którą On patrzył z ogromnej Hostii. Ale poznałam, że w taki sposób z pełnią miłości spogląda na każdą osobę. Pochyliłam głowę czołem dotykając ziemi, jak to czynili wszyscy aniołowie i błogosławieni z nieba. Przez ułamek sekundy dziwiłam się, jak Jezus przybrał ciało celebransa i jednocześnie był w środku Hostii. Kiedy celebrans położył Hostię, wrócił do normalnych rozmiarów. Łzy płynęły z moich oczu; nie mogłam wyjść z podziwu.

Z
a chwilę Arcybiskup wypowiedział słowa Konsekracji nad winem, i gdy słowa były wymawiane, ukazało się światło z nieba w tle. Ściany i sufit kościoła zniknęły. Wszędzie była ciemność poza błyszczącym światłem z ołtarza. Nagle zobaczyłam zawieszonego w powietrzu Ukrzyżowanego Jezusa. Widziałam Go od głowy do dolnej części piersi.

Belka krzyża była podtrzymywana przez jakieś duże, silne ręce. Ze środka tego jasnego światła wyszło małe światełko podobne do lśniącego małego gołębia, który przefrunął szybko nad kościołem. Spoczął na lewym ramieniu Arcybiskupa, który dalej ukazywał się jako Jezus.

Mogłam rozpoznać Jego długie włosy, jaśniejące rany i ogromne ciało, ale nie mogłam dostrzec twarzy. W górze był Ukrzyżowany Jezus, z głową opartą na prawym ramieniu. Mogłam kontemplować Jego twarz, zbite ramiona i poszarpane ciało. Po prawej stronie klatki piersiowej miał ranę, z której tryskała krew w kierunku lewej strony, a na prawo coś, co wyglądało jak woda, ale było bardzo błyszczące.

Wyglądało to bardziej jak strumienie światła wychodzące w kierunku wierzących i poruszające się w prawo i w lewo. Byłam zdumiona ilością Krwi, która spływała do kielicha. Myślałam, że się przeleje i zabarwi cały ołtarz, ale ani jedna kropla się nie rozlała. W tym momencie Maryja powiedziała:


"To jest cud nad cudami. Powiedziałam ci przedtem, że Bóg nie jest ograniczony ani czasem ani przestrzenią.

W chwili Konsekracji, całe zgromadzenie jest zabierane do stóp Kalwarii w chwili krzyżowania Jezusa."


Czy ktokolwiek może to sobie wyobrazić? Moje oczy tego nie mogą dostrzec, ale my wszyscy jesteśmy tam w momencie, gdy krzyżują Jezusa. A On prosi Ojca o przebaczenie nie tylko dla tych, którzy Go zabili, ale także o przebaczenie wszystkich naszych grzechów:
"Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią."


Od tego dnia nie dbam o to, że świat sądzi iż jestem szalona, ale proszę każdego,

żeby uklęknął i próbował żyć z całego serca, z całą wrażliwością, na którą go stać,

przywilejem, który daje nam Bóg.

/ Catarina Rivas "Tajemnica spowiedzi i Mszy  Świętej" -VOX DOMINI KATOWICE 2006
------------------------------------
Świadectwo

Siłę czerpali z Eucharystii

Nasz syn, gdy miał 5 miesięcy, zaczął cofać się w rozwoju. Okazało się, że ma bardzo rzadka chorobę, polegająca na tym, że jego system obronny atakował móżdżek. W szpitalu, w izolatce, zona i syn spędzili ponad 3 miesiące. Okres choroby Franka był dal nas bardzo trudny i bolesny. Z drugiej strony był to czas, w którym przeżyliśmy bardzo osobiste spotkanie z Panem Bogiem: czas głębokiej modlitwy i oddania Mu wszystkiego, co dla nas najdroższe.

Do Agnieszki codziennie przychodził ksiądz z Panem Jezusem, a ja każdy dzień rozpoczynałem Mszą św.
Po wyjściu ze szpitala znaleźliśmy się w innej rzeczywistości i paradoksalnie, zaczęliśmy odczuwać brak czegoś istotnego:brakowało nam codziennego obcowania z Chrystusem. Wiele osób pytało, jak dawaliśmy sobie rade przez te 3 miesiące Odpowiedź jest dla nas oczywista: siłę czerpaliśmy z Eucharystii.
Odczuwaliśmy wtedy niemal fizyczną bliskość Boga, pochylającego się nad naszym cierpieniem.
Dziś jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas i za wszystkie łaski, którymi nas w tym cierpieniu obdarzył.      / Agnieszka i Paweł  "Jezus żyje"/
---------------------------


Z cyklu: Zagrożenia duchowe


Jak okultyzm otworzył go  na działanie szatana

Kiedy miał 23 lata, poznał dziewczynę, która była niepraktykująca, a jej matka była rozwódką, systematycznie korzystającą z usług tarocistki.

W latach siedemdziesiątych ub. wieku nieświadomie zacząłem igrać z ogniem przez zaangażowanie się w praktyki okultystyczne. Byłem wówczas człowiekiem „wierzącym” i „praktykującym”: dwa razy w roku chodziłem do spowiedzi i Komunii św., nie znałem Pisma św., nie żyłem zgodnie z Ewangelią. Byłem katolikiem nijakim i niebezpiecznym, bo dawałem innym zły przykład. Nie wiedziałem, że trzymanie w domu różnych posążków, talizmanów, kart tarota, książek uzdrowicieli, czasopism pornograficznych jest grzechem, że Bóg naprawdę troszczy się o mnie i zależy Mu na mnie i moim szczęściu.

Kiedy miałem 23 lata, poznałem dziewczynę. Była niepraktykująca, a jej matka była rozwódką, systematycznie korzystającą z usług tarocistki.

Nie wiedziałem wtedy, że grzech rodziców, szczególnie grzech bałwochwalstwa, często przenosi się na dzieci. Wzięliśmy ślub i mieszkaliśmy pod jednym dachem z teściową. Urodziło nam się dwoje kochanych dzieci, jednak po pięciu latach małżeństwa żona stwierdziła, że kocha innego i że między nami wszystko skończone. Wziąłem walizkę i wyprowadziłem się. Przeżyłem załamanie nerwowe, uciekałem w alkohol i leki. Nie chciałem pić, a musiałem; chciałem się zapić na śmierć – nie mogłem…

Niebezpieczna joga!!!W 1991 r. w audycji radiowej usłyszałem ogłoszenie: „Joga, relaks, dobre samopoczucie. Zajęcia pod wskazanym adresem”. Po mniej więcej trzech miesiącach uczestnictwa w zajęciach relaksu, medytacji wschodnich, ćwiczeń jogi czułem się znacznie lepiej. Nauczyciel był bardzo miły; podarował mi nawet koszulkę, która mi się bardzo podobała, czym zdobył sobie moje bezgraniczne zaufanie. Byłem nieświadomy tego zła, na zewnątrz ładnie wyglądającego i dającego pozytywne efekty (przestałem pić i palić), brnąłem więc dalej w to bagno. Dużo medytowałem. Po wyjeździe na szkolenie do Holandii sam zacząłem prowadzić zajęcia z relaksu i dopiero wtedy odkryłem, dlaczego jest on taki skuteczny. Otóż prowadzący wykonuje mantrę, która naprawdę otwiera człowieka na działanie złego ducha. Celem tych zajęć jest „oświecenie” – stan równy Bogu (100% pychy!).
Początki walki!
Bywały okresy w moim życiu, że chciałem się z tego wycofać, bo zaczynałem widzieć zło, jakie się pod tym wszystkim kryje, jednak nie potrafiłem, gdyż działa to gorzej niż nałóg. Dopiero w 2002 r. modlitwa mojej mamy została wysłuchana. Był taki moment, kiedy na oczach guru ukląkłem i poprosiłem Boga:

Boże, powiedz, co tu jest grane, gdzie ja jestem?”.
Pan zlitował się nade mną i otrzymałem światło dla umysłu. Dotarło do mnie, że to jest sekta, że guru kieruje naszymi umysłami i że jesteśmy ubezwłasnowolnieni. Moja decyzja była natychmiastowa: muszę stąd uciekać! Wówczas prysnął mit dobrego samopoczucia, a zaczął się horror. Szatan zabrał mi siły, energię i chęć do życia. Zostałem bez pieniędzy i jakiego­kolwiek dowodu tożsamości. Te dziesięć lat w sekcie, setki godzin medytacji o różnych bóstwach i mocach szatańskich, studia sufizmu, buddyzmu i tarota dały szatanowi przystęp do mojej duszy. Miało być oświecenie, a skończyło się ruiną duchową, psychiczną, fizyczną i materialną…

Po spowiedzi odbytej w krakowskich Łagiewnikach, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, przez pół roku walczyłem sam ze sobą, żeby móc wejść do kościoła i normalnie się modlić, szczególnie na różańcu, który jest bronią atomową przeciwko szatanowi. Dziś wiem, że byłem wtedy głęboko w piekle i że dopiero po moim nawróceniu zaczął się proces mojego oczyszczania i przywracania do życia w Chrystusie.

Wyrzucił wszystkie "śmiecie"!!
Wyrzuciłem wszystkie posążki Buddy, wszystkie tzw. talizmany szczęścia, a książki innych religii i sekt spaliłem. Przestałem też kupować kolorowe śmieci z horoskopami i pornografią.


Lekarstwa na szatana: Eucharystia, adoracja, Pismo św. religijne książki

Trafiłem do Odnowy w Duchu Świętym, gdzie kapłani i animatorzy modlili się nade mną. Pan Jezus na modlitwie pokazał mi moje zranienia: od dziecka byłem przeklinany, a więc duchowo poraniony. Poświęcone zostało również moje mieszkanie, w którym działy się różne dziwne rzeczy, tak że nie mogłem w nim spać. Jezus Chrystus podczas Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu dawał mi nieskończenie więcej wszystkiego, niż szatan zabierał.

Doświadczałem też, czytając codziennie Pismo św., że słowo Boże jest żywe i zawsze aktualne. Zacząłem poznawać naukę Chrystusa, czytałem wiele religijnych książek i nastąpiła we mnie przemiana. Jest to proces wymagający czasu i konsekwencji. Ale nareszcie zaczynam budować swoje życie na Skale. Na pierwszym miejscu w moim życiu jest teraz Pan Bóg, a nie jakieś bożki.

Pod sumowanie
Wszystkim ludziom poranionym przez grzech proponuję cierpliwość i systematyczność w życiu duchowym. Ja odrodziłem się fizycznie, psychicznie i duchowo – trochę jak św. Augustyn.

Skoro więc on został wielkim świętym, to i ja – stary grzesznik – też chcę zostać wielkim świętym! I Wy też bądźcie wielkimi świętymi!

Wiesław-lat 59 lat / Miłujcie się! 4/2007/
----------------------------------

Trzy sny Józefa

1) Gdy Józef powziął myśl o potajemnym oddaleniu swej brzemiennej Małżonki , anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł:
"Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy: Bóg z nami. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański" (Mt, 1 20-24).

2) Po wizycie  trzech Mędrców:
"(...) anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić. On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. (...).

3) Po śmierci Heroda:
A gdy Herod umarł, oto Józefowi w Egipcie ukazał się anioł Pański we śnie, i rzekł: "Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia. On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela" (Mt 2, 15-21).
-----------------------------------------------------

Świadectwa pomocy św. Józefa

Znalazła pracę

Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski, a w szczególności za pracę dla córki Ewy. 5 kwietnia 2003 r. uczestniczyłam w pielgrzymce do św. Józefa do Kalisza, a 6 kwietnia córka otrzymała adres i telefon do firmy, gdzie do dziś pracuje w swoim zawodzie i u uczciwych pracodawców.
Jadwiga z Zawiercia
------------------------

Jeszcze raz byliśmy pod opieką św. Józefa
Pobraliśmy się w 2004 roku. Od początku małżeństwa pragnęliśmy mieć większą rodzinę. Na dar potomstwa czekaliśmy przez dwa lata. Niestety, nie otrzymaliśmy tej łaski. Dlatego zwróciliśmy się o pomoc do lekarzy. Przez około pół roku przechodziliśmy leczenie farmakologiczne. Jednak nie było pozytywnego rezultatu.
Potem skierowano nas do jednostki specjalistycznej, gdzie ponownie przechodziliśmy badania. Zastosowano różne metody wsparcia. Co jakiś czas pojawiał się temat in vitro. Im dłużej nie było rezultatów, którymi ośrodek mógłby się pochwalić, tym natarczywiej podsuwano nam tę metodę.W momencie, gdy nie chcieliśmy zgodzić się na takie rozwiązanie byliśmy traktowani jako osoby dziwne, niedzisiejsze. Było to dla nas bardzo obciążające psychicznie. Ciągłe próby, nadzieje i rozczarowania.

Taka sytuacja trwała do wiosny 2007 roku. Wówczas spotkaliśmy księdza Bogumiła z Kalisza, któremu opowiedzieliśmy o naszym problemie. Ksiądz Bogumił wysłuchał nas z uwagą i powiedział:

"Nie ma się czym martwić, trzeba się zwrócić do św. Józefa. Gdy będę szedł na pielgrzymkę, wezmę waszą sprawę jako intencję. Trzeba tylko ufać, w sierpniu będzie wszystko jasne".

Ania zapytała wówczas księdza Bogumiła: "
Ale jak to w sierpniu? Jak można takie ultimatum dawać św. Józefowi? Na co kapłan odpowiedział:

"Tak! Trzeba konkretnie ze św. Józefem - jak do faceta. 1 sierpnia ma być i będzie".
Po rozmowie z księdzem Bogumiłem przerwaliśmy kurację. Byliśmy już zmęczeni i stwierdziliśmy, że do tego tematu powrócimy jesienią.

Pewnego dnia Ania przybiegła do mnie z testem ciążowym i zapytała: "Co widzisz?". Popatrzyłem i odpowiedziałem: "Nie wiem, co widzę". "Widzisz jedną czy dwie kreski?" - zapytała ponownie Ania. Nie wiedziałem, co odpowiedzieć. Ania zrobiła test krwi i okazało się, że jest w ciąży. Ten dzień to był właśnie 1 sierpnia.

Ciąża przeszła bezproblemowo i poród też. Chociaż w pewnej chwili personel medyczny bardzo się zdziwił, ponieważ przy oględzinach poporodowych okazało się, że było wielkie zagrożenie krwotokiem. Zbiegli się wtedy lekarze, żeby patrzeć jak na ewenement, że nie było krwotoku. Więc jeszcze raz byliśmy pod opieką św. Józefa.

Święty Józefie, dzisiaj w Twoim sanktuarium w Kaliszu chcemy Ci podziękować za Twoje wstawiennictwo, za to, że wysłuchałeś naszych modlitw, za dar poczęcia i narodzin Michałka. Chcemy Ci również dziękować za każdy dzień z Michałem, za każdą nieprzespaną noc.

Prosimy: wspieraj nas w naszym rodzicielstwie i prosimy: naucz nas kochać miłością Bożą taką - jaką kochała się rodzina z Nazaretu. A jeśli taka wola Boża, to wyproś nam łaskę rodzeństwa dla Michałka.

Anna i Andrzej Trzęsiccy z Warszawy
----------------

Szczęśliwy, kto sobie Patrona Józefa ma za Opiekuna.

Niechaj się niczego nie boi, gdy święty Józef przy nim stoi,  nie zginie.

-----------------------------
Z cyklu: Tajemnice życia wiecznego
/Wg.ks.bpa Zb.Kraszewskiego – „Tajemnice życia wiecznego”/

Dlaczego Msze Święte gregoriańskie odprawia się przez 30 dni?

Zwyczaj ten sięga swymi początkami do VI w. Ustanowił go św. Grzegorz wielki , papież. Św. Grzegorz wspomina o tym w swoich Dialogach.
Kiedy jeszcze był opatem klasztoru , nakazał codzienne odprawianie Mszy Św. za zmarłego współbrata.
Po 30 –u dniach ukazał się Św. Grzegorzowi zmarły mnich i powiedział , ze dzięki odprawianej za niego Najświętszej Ofierze , został uwolniony z cierpień czyśćcowych i uzyskał zbawienie wieczne.
Wówczas policzono dni i okazało się , że od czasu rozpoczęcia odprawiania tych Mszy św. upłynęło ich 30.
Msze św. Tzw. Gregorianki są najskuteczniejszą forma modlitwy za zmarłych.
W wielu objawieniach zostało potwierdzone , że taka ofiara jest bardzo miła Bogu i chętnie przez Niego przyjmowana.
W miarę możliwości w nabożeństwach tych powinien uczestniczyć ktoś z bliskich zmarłego , aby go reprezentować podczas Mszy św.


Jaką rolę spełnia w czyśćcu Matka Boża?

Najlitościwszą i Najmożniejszą orędowniczką dusz czyśćcowych jest Najświętsza Maryja Panna. Jej Serce współczuje duszom i wstawia się za nimi nieustannie. Matka Boża przychodzi do czyśćca w swoim ciele. Przybywa przeważnie w dniu Swoich Świąt  i powraca do nieba z wieloma duszami , gdyż ma moc i prawo w każde Swoje Święto   wyzwolić kilka dusz z ostatniego Kręgu czyśćca lub uprosić dla bardziej cierpiących przejście do łagodniejszego Kręgu.

Podczas Świąt Maryjnych Jej obecność , jak pisze M.H.Brown – rozjaśnia czyściec swoim ogromnym splendorem. Maryja powiedziała św. Brygidzie Szwedzkiej , że jest Królową dusz czyśćcowych i modli się za nich , aby ulżyć ich cierpieniom.

Gdy przebywa w czyśćcu , ciemność lub szarość zostaje rozjaśniona dobroczynnym światłem , które opada zwłaszcza na tych , którzy nosili Szkaplerz karmelitański. Najczęściej odwiedza i pociesza te dusz , które Ją czciły za życia.
W Jej obecności dusze nie cierpią.  Często Maryi towarzyszy św. Michał Archanioł.

W jaki dzień Matka Boża uwalnia najwięcej dusz czyśćcowych?
Nie jest to żadne ze świąt maryjnych ani Dzień zaduszny. Najwięcej dusz Maryja uwalnia w noc Wigilii na Boże  narodzenie.
Wiele dusz uwalnia także w Wielki Piątek , w dniu Wniebowstąpienia Pana Jezusa i w  Święto Swego Wniebowzięcia.
Czy Pan Jezus odwiedza dusze czyśćcowe?

Brak jest dotychczas potwierdzenia , aby Zbawiciel odwiedzał czyściec. Nieobecni są tam również Święci. Przychodzi tylko Matka Boża , św. Michał Archanioł i inni aniołowie , a także Aniołowie Stróże , którzy pocieszają dusze.

Jaki jest dla duszy najtrudniejszy moment w czyśćcu?

Wg.ks.bpa Zb.Kraszewskiego – „
Tajemnice życia wiecznego” :

„Pierwszy krok przez ogień  czyśćcowy jest najboleśniejszy ,to poznanie własnych grzechów.
Nic tu nikomu nie zostaje oszczędzone ; poznanie musi być całkowite , dopiero potem na jego miejsce zjawia się modlitwa a wreszcie ulega ono wymazaniu za sprawą modlitwy wysłuchanej , poznanie w prawdzie zostaje , ale już nie boli”.

Jak kary czyśćcowe są ciężkie niech  świadczy opinia św. Tomasza z Akwinu , że najmniejsza kara czyśćcowa jest dotkliwsza od największego cierpienia ziemskiego.
Logika podpowiada , że natura kar czyśćcowych ma charakter duchowy , gdyż  istoty bezcielesne nie mogą odczuwać bólu fizycznego.

Czy dusze czyśćcowe z powodu wielkich cierpień czują się bardzo nieszczęśliwe?

Może to zabrzmi paradoksalnie , ale dusze przyjmują i ponoszą cierpienia nałożone przez Boga , gdyż w ten sposób spłacają dług wobec Bożej Sprawiedliwości.
Ponadto dusze mają świadomość , że ów dług spłacają w czyśćcu nie poprzez zadośćuczynienie , ale przez zadość cierpienie.
Co przeżywają dusze za które nikt z bliskich się nie modli?

O goryczy i dramacie takich dusz najlepiej opowie jedna z nich – dusza pewnej matki , która ukazała się mistyczce Zofii Nosko:

Oni noszą na mój grób kwiaty , ciągle kładą mi kwiaty , a one są mi niepotrzebne. Jakie to przykre , oni się nie modlą. Jak żałuję , że tak wychowałam moje dzieci. Jaka straszna tragedia , że byłam nowoczesną matką. Nie wlałam do ich dusz pojęcia o duszy , która żyję poza grobem(…)

Ach , jest nas bardzo dużo nieszczęśliwych dusz , o których nikt nie pamięta.
Źle wychowaliśmy nasze dzieci , bardzo źle. To myśmy oddalili je od modlitwy , od pokuty , od religii, to my , a dziś cierpimy. Oni przynoszą nam kwiaty , a Mszy św.za nasze dusze nie składają przed Bogiem. Jakże żałuję , jakże bardzo żałuję teraz! Nie chodziłam do kościoła , mówiłam , że brak mi czasu , sama siebie usprawiedliwiałam. Brak mi dziś tych zasług. Bądź dobra , ofiaruj choć jedna Mszę św. za mnie”.Jaką moc dla dusz czyśćcowych ma Msza św.?


Najbardziej skuteczna pomocą dla umierających i dusz czyśćcowych jest Msza św. , gdyż w niej Chrystus ofiaruje się Ojcu z miłości do nas.
„We Mszy św. , bezkrwawej ofierze Chrystusa , ofiarujemy Ojcu Niebieskiemu zasługi i cierpienia jego Boskiego Syna , Jego święte rany , Jego Drogocenną Krew , jego pełna boleści śmierć”.

Michael H. Brown :” kiedy za duszę w czyśćcu zostaje odprawiona Msza św. , to jakby spadł na nią wodospad łask.(…)Za każdym razem , kiedy uczestniczymy w Eucharystii , skracamy nasz pobyt w czyśćcu. Sakrament ten ma taką moc , że dusze w czyśćcu oddałyby wszystko za chociażby minutę , sekundę Jego adoracji”.


Słowo JPII  do przemyślenia, jako  zachęta do rozszerzania idei DM:


 Budujcie przyszłość narodu na miłości Boga i braci, na poszanowaniu przykazań Bożych i na życiu łaski. Szczęśliwy jest bowiem człowiek, szczęśliwy jest naród, który ma upodobanie w Prawie Pana.


Życzymy Wszystkim nieustającego powiewu Ducha Świętego, na wszystkie obszary codziennego życia, aby usłyszeć wołanie JPII o zakładanie nowych ognisk Domów Modlitwy jego imienia i dla wypełnienia planów Bożych.

Redakcja "Naszej Barki".

---------------------------------------